Masaże indywidualne

Przebieg masażu

Masaż dźwiękiem wykonywany jest przy pomocy mis dźwiękowych zwanych również tybetańskimi oraz gongów i dzwoneczków. W masażu wykorzystywane są wibracje, powstające w trakcie uderzenia odpowiednimi pałeczkami. Misy stawiane są w konkretnych, określonych przez metodę Petera Hessa miejscach na ciele klienta.
Osoba masowana podczas masażu jest ubrana (preferowana pozycja leżąca), może być przykryta kocem, powinna zdjąć uciskające elementy garderoby, np. pasek, bransoletkę, itp. dla większego własnego komfortu i uzyskania rozluźnienia.

Czas trwania masażu

Zabieg całościowy trwa standardowo 45 – 60 min, choć można wykonać zabieg skrócony, jeśli jest potrzeba zregenerowania tylko określonej części ciała lub wydłużony w przypadku gdy istnieje potrzeba dodatkowego skupienia się na konkretnej dolegliwości.

Efekty masażu

Masaż dźwiękiem poprawia samopoczucie, wzmacnia pewność siebie i daje uczucie wewnętrznego spokoju. Wpływając na stan emocjonalny oddziałuje on na wygląd zewnętrzny i wyzwala wewnętrzne piękno, stymuluje kreatywność, wzmacnia siły i energię potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu, Wspiera konwencjonalne metody leczenia, zwiększając skuteczność terapii. Stosowany jest również z powodzeniem programach typu wellness oraz jako terapie wspomagające w psychoterapii, w pracy z osobami niepełnosprawnymi i dziećmi. Ponadto masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa jest odpowiednią metodą rozwijania u dzieci motywacji, zdolności koncentracji i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wytyczonego celu.

Przeciwwskazania

Masaż dźwiękiem nie jest wskazany dla osób:

  • z rozrusznikiem serca,

  • cierpiących na chorobę zakrzepową żył,

  • pań w pierwszym trymestrze ciąży